Evet çıkarsa şehit gelmeyecekti

Türkiye’de herşey politik anlamda bozulmaya başladı.

Politikacılar milli ve manevi değerlerimizle alay etmeye ve siyasi çıkar elde etmeye çalışıyorlar.

Evet çıkarsa terör biter

Bunu yaparken de karşısındaki sessiz çoğunluktan güç alıyorlar. Sesi çıkan ve politik tavırları ortaya koyan aydın kişilerinde siyasi güçle sesleri kısılıyor. Bir kısmına parasal ceza, bir kısmının da iş yerlerine mali baskın yapılıyor.

Erdoğan, evet çıkarsa idam gelecek

Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan terör sorununu,  referandumda evet çıkarsa terör bitecek diye siyasi çıkar haline getirdiler. Ama terör bombalarla daha güçlü hale gelmedi mi?

Numan,evet çıkarsa terör biter

Verilen sözler, yerine getirilmeyen vaatler halkı umutsuz ve biçaresiz hale getirmektedir. Devletine olan güvensizlik giderek artan milletler daha çok terör mağduru olmaktadır.

Cumhurbaşkanı, bedel ödemeyen

Kendi memleketinde iş bulamayan genç devletini nasıl savunacak! Hapishane yapmakla övünen bir milletin adalet mekanizmasında ve iç güvenlikte büyük açıkları var demektir. Ama asıl tetikleyici sektör ekonomik sıkıntılar ve gelir dağılımından kaynaklanan adaletsizliklerdir.

Evet çıkarsa terörün bitmesi  için beklentilerin hiç biri gerçekleşmedi.  Devlet fabrika yapmaz diyelere, devlet inşaat yaparak seksen liralık daireleri üçyüz elli liraya vatandaşına satmasına ses çıkarmıyorsan susacaksın.

Teröre karşı aynı ve daha fazla güçle karşılık verilmeli ki terörizmin sonu gelsin. Teröre karşı hoşgörülü olunamaz.

 

60 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir