KADEM’DE FETHULLAHCI İNANCI

KADEM’DE FETHULLAHCI İNANCI
Halkın karşı çıktığı İstanbul sözleşmesini savunan Kadın ve Demokrasi Derneği Kadem,
Bu kezde Fethullah gülenin projesi olan Dinler Arası Diyalog çalışmalarına hız verdi.

Kutsal kitabımız Kur’anı Kerim, Âl-i İmrân Suresi 19 . Ayette “Kuşkusuz Allah katında din İslâm’dır” buyurmaktadır.
İşte tamda burada Kadem araya giriyor ve İbrahim’i dinlar adı altında ehli sünnet inancını yozlaştırıyor.
Bu şu demektir.
Bir müslüman İslam’ın beş şartına ve imanın altı şartına iman eder. Ayrıca müslümanlar 32 farz ve 52 farz diye yapacağımız ve yapmamamız gereken emirler bellidir.
Dinler arası diyalogcular Allah diyen herkes cennete gidecek diyerek Hristiyan ve yahudilik inancına kapı aralamaktadır.
Hristiyan namaz kılmaz, zekat vermeden sırf Allah dediği için cennete gidecekse, bu ibadetlerde zorlanan müslümanın din değiştirmesi kolaylaşacaktır. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

Vatikan’ın almış olduğu bir kararda;
-Birinci bin yıl Avrupa’nın,
-İkinci bin yıl Afrika’nın,
-Üçüncü bin yılda hedef Asya’nın Hıristiyanlaştırılmasıdır.”

Kadem müslümanların inancıyla oynadığı açıkça ortadadır. Vatikan’ın planı olan Dinler Arası Diyalog müslümanların hristiyanlaştırma çalışmalarıdır..

İşte Fethullah Gülen’in diyalog çalışmaları Türkiye ayağı idi. Gülen’in yıllar önce ülkeyi terk etmesi ve en son 15 Temmuz kalkışmasında sonra bu projenin yok olmadığı ortaya çıktı. Görüyoruz ki bu proje Kadem ile yürütülmek isteniyor. Kadem’in bu faliyeti Fethullahçı fikriyatın devamı mı sorusunu akla getiriyor.
Şunu da unutmamak gerekiyor, 15 yıl Gülen için ne istedilerse verdik diye bir akp zihniyetide bu prıjeden sorumludur. Onlarında hristiyan olan gençlerden ahirette nasibi vardır.

Anadolu kapılarını 1071’de müslümanlara açan Alparslan ile başlayan süreçte Sultan Fatih’in Doğu Roma İmparatorluğuna son vermesiyle Anadolu islamlaştı. İşte binlerce yol sonra Vatikan’ın ve batının yeniden bu toprakları geri alma çalışmaları ve Anadolu’yu yeniden hristiyanlaştırma projesini bilmeyen müslüman, Dinler Arası diyaloğun amacını kavrayamaış demektir.

14 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir