Meslek Liselerine yeni darbe

Hortlayan zihniyetin önü 13 senedir kasilmedi…Devleti önce kurum haline getirilmesinin sonucu budur…Bu ve diğer kurumlar bir an önce lav edilmelidir.

Meslek liseleri en fazla tercih edilen okullardır. Bu okullarda okuyan öğrencileri sadece ÖSYM tarafından mağdur edilmedi, asıl sıkıntı ÖSYM gibi kurumları kaldırmayan zihniyetin iş başında olmasıdır. ÖSYM gibi kurumlara devleti idare edenler söz geçiremiyor çünkü bu kurumlar devletten ayrı bir sistem olarak yönetmektedir. Bugün ösym yarın başka bir kurum baş kaldırmayacak diye kim söz verebilir.

Bu ösym başörtüsü konusunda da öğrencileri üniversiteler sokmama gibi yollara tekrar başvurabilir. Çünkü henüz Anayasa’da başörtüsü takma özgürlüğü verilmedi. Sadece iyi niyete bağlı olarak sessizce takılması yönünde devam eden bir serbestiyet var.

Devlete bu şekilde baş kaldıracak bir sürü kurum var ve bu kurumlar Avrupa Birliğine girilmesi uğruna çıkartıldı. Bu kurumları çıkaranlar hem vebal altında hemde hristiyanların kanunlarına uyarak, kendi milli kanunlarının üstünde görmesi sebebiyle ayrıca ihanet etmektedir.
Biz şunu demek isitiyoruz diyorlar aslında; “ey millet siz biizi iktidara taşıdınız ama bizim kafamız çalışmıyor, hristiyanların kanunlarını alarak ülkeyi verdiğiniz oylarla yürütmeye çalışıyoruz. Alın bizden o kadar demek ” diye anlıyorum.

Bu gibi kurumlar bir an önce lav edilmeli ve Milli Devlet söz sahibi olmalıdır.

Erdoğan Aydın

 

56 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir