Oy kullanmaya gitmeden önce Camide namaz kılıp Kur’an okudu

Ahmet  bu sabah çok heyecanlı idi. Uzun süredir camide cemaatle namaz kılmamıştı. Güzelce abdestini aldı camiye gitti.  Çünkü bugün seçim günüydü ve sabah oy kullanmaya gidecekti.  Oy atacağı partinin kazanmasını istiyordu.  Cemaatle namazını kıldıktan sonra Kur’an okuyacak ve dua edecekti.  Kur’an-ı  Kerim-i  açtı ve Enfal suresinin  73. Ayetini  okumaya başladı. Okuduğu ayetin mealinde Rabbimiz şöyle buyuruyor:  “Kafirler de birbirlerinin dostlarıdırlar. Böyle yapmazsanız (Sizde kendi aranızda birlik olup İslam birliğini kurmazsanız) , yeryüzünde bir fitne ve büyük bir fesat olur”.

Bu ayetin mealini alimlerimiz anlaşılır şekilde şöyle açıklamışlardır. “Kulluk sözleşmesindeki ortak taahhütlerini, Allah’a iman, kulluk ve sorumluluk bilincini şuur altına iterek örtbas edip inkârda ısrar edenler, kâfirler, aslında birbirlerinin dostu, müttefikidirler, birbirlerinin haklarını menfaatlerini korurlar. Eğer siz de, öyle ittifaklar yapmaz, haklarınızı ve menfaatlerinizi koruyacak teşkilât ve otoriteye sahip olmaz, islam Birliğini kurmaz, İslam Para birimine geçmez, İslam Askeri Brliğini kurmaz, İslam Ekonomik Birliğini kurmaz, kamu görevlerini icrada müslümanlara yetki vermezseniz, ülkede, yeryüzünde temel hak ve özgürlükler tecavüze mâruz kalır, baskı, zulüm ve işkence doğar, büyük bir kargaşa ve dengesizlik baş gösterir” Sadakallahul azim.  Azim olan Allah ne güzel ne doğru söyledi diyerek okumasını bitirdi ve gözlerinden yaşlar geldi.

Ama Ahmet’in oy atacağı partinin Hristiyan Avrupa’yı kendi kanunlarından üstün tutarak bizi de aralarına alsınlar diye kanunlar çıkarmış ve çıkan kanunlarının Avrupa’ya uygun olması için Avrupa Birliği bakanlığı kurduğunu bilmiyordu. Ülkesinde oy kullandığı  idareciler OECD üyesi olduğu halde israil’i OECD’ye alınmasına karşı çıkmamışlardı. Oy verdiği idareciler Osmanlı Devletini yıkılmasıda planlar yapan Theoder Herzel’in mezarının başında saygı duruşunda bulunmuş ve diz çökerek çelenk bırakmıştı.

Arap baharı sürecinde 6 hava limanını ve 7 deniz limanını Amerikanın emrine vererek islam ülkerinin parçalanmasına, milyonlarca insanın ölmelerine, müslüman kadınlara tecavüz ve çocukların ölümlerine neden olmuşlardı. İncirlik üssünden 4990 sorti yapan ABD uçakları Ahmet’in sabah camide namaz kılıp sonrada oy verdiği partinin izniyle olmuştu herşey.

Halbuki  Ahmet okuduğu ayette Kafirler de birbirlerinin dostlarıdırlar. Böyle yapmazsanız (Sizde kendi aranızda birlik olup İslam birliğini kurmazsanız) , yeryüzünde bir fitne ve büyük bir fesat olurayetinin manasını anlayamamış hatta uyarılmıştı. Allah islam birliğini kurun dediği halde tersinden anlamış yada işine gelmemiş Hristiyan Birliği diyenlere destek olmuştu.

Ne garip bir dünya değil mi hidayet verici ve yol gösterici iken Kur’an okunur ama kendi elimizle dünyamızı başımıza yıkarız.

 

60 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir