Üzüntüden kurtulmak için 10 madde

on
1- Kendi kendinize, “üzülmek çok kötü bir zihinsel alışkanlıktır. Herhangi bir alışkanlıktan yaradanın yardımıyla kurtulabilirim.” deyin.
2- Üzüle, üzüle, üzülmeyi bir alışkanlık haline getirebilirsiniz. Fakat isterseniz üzüntünüzü ortadan kaldıracak inancı da bir alışkanlık haline getirebilirsiniz.
3- İnanma alışkanlığını nasıl kazanabilirsiniz? Her sabah kalkınca üç defa “Yaradana inanıyorum” deyin.
4- Hergün kendi kendinize şunları söyleyin: “Bugünü de yaşıyorum, onu çok seviyorum. Herşeyi yaradanın ellerine bırakıyorum. Yaradanın ellerinde hiçbir şey kötü duruma düşmez, herşey daima iyiye gider. Kendimi yaradanın ellerine bırakıyorum ve onun herşeyin en iyisini yapacağından eminim.”
5- Olumsuz sandığımız herşeyin olumlu yönlerini düşünün ve konuşmalarınızda bunları belirtin. Daima olumlu konuşun.
6- Olumsuz hiçbir konuşmaya katılmayın. Bütün konuşmalarınıza olumlu bir hava verin.
7- Sizin üzüntülü bir insan olmanızın bir nedeni de kafanızın başkaları tarafından birtakım üzücü fikirlerle, yenilgi düşünceleriyle, kasvetli düşüncelerle doldurulmuş olmasıdır. Bundan kurtulmak için kendinize iyimserlik aşılayan kitaplar okuyun.
8- Umut dolu, ileriye neşe ve ümitle bakan insanlarla dostluk kurun. Olumlu düşünen insanlarla arkadaşlık yapın. Böylece etrafınızda olumlu ve yaratıcı bir atmosfer oluşacaktır.
9- Üzülme alışkanlığına yakalanmış insanlara yardım etmeye çalışın. Bir insanın üzülme alışkanlığını yenmesinde ona yardım ederseniz, gerçekte kendi üzülme alışkanlığını yenmenize yardım ediyorsunuz demektir.
10- Her gün yaşamınızda yaradanın sizinle beraber olduğuna ve size yardım edeceğine inanın.

24 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir